Jak leczyć te napady płaczu i zaburzenia pamięci?

Witam.Kilka lat temu, zaraz po urodzeniu dziecka zmarl moj maz.Przezylam to bardzo.Chic minelo kilka lat mam napady placzu.Teraz umarl moj tata, zaraz po tej wiadomosci czuje utrate pamieci na ok 48h.Bliscy opowiadaja mi o tych godzinach bo ja nic nie pamietam.Czy powinnam z tym isc do lekarza? Teraz jestem swiadoma i wiem co sie dzieje ale czy nie bede miala skutkow ubocznych takiej krotkiej amnezji? Dziekuje

Witam. Najprawdopodobniej utrata pamięci była spowodowana bardzo silnymi emocjami; można powiedzieć, że Pani umysł "wyłączył się" na dwie doby, by w taki sposób Panią chronić. Jednak to, że da się znaleźć w miarę racjonalne wytłumaczenie Pani stanu nie oznacza, że jest to objaw typowy. Taka silna reakcja na stres nie zdarza się często i warto byłoby przyjrzeć się temu bliżej. Myślę, że wizyta u neurologa nie zaszkodzi, ale przede wszystkim warto byłoby wybrać się do dobrego psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą, psychologiem. Taka utrata pamięci pod wpływem silnego stresu, traumatycznych przeżyć, na tle emocjonalnym to zaburzenia dysocjacyjne (amnezja, fuga dysocjacyjna). Dysocjacja może mieć charakter mechanizmu obronnego, ucieczki przed lękiem związanym z przeżyciem traumatycznym. Proszę się zastanowić czy nie skorzystać z pomocy psychologicznej, porozmawiać o Pani doświadczeniach, przeżyciach, odczuwanym przez Panią długotrwałym smutku, obniżonym nastroju. Jak radzić sobie w sytuacjach powodujących stres, gdy czuje Pani że przestaje sobie radzić z emocjami. Pozdrawiam serdecznie