Łysienie plackowate przy nadczynności tarczycy

Witam, i pozdrawiam serdecznie . Chcialabym zapytac czy nadczynnosc tarczycy moze byc powodem wypadania wlosow ? Od chwili choroby (wrzesien 2014) - bardzo wypadaja mi wlosy - zauwazylam nawet jakby lysienie plackowate na skroniach i czubku glowy , co zrobic aby usunac ten problem ? to naprawde bardzo duze wypadanie wlosow . mam 59lat - kobieta - dziekuje za wskazowki .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, choroba ta moze mieć wpływ na stan włosów jednakże zalecam udanie sie do endokrynologa celem oceny stanu hormonalnego oraz dermatologa celem wykluczenia innych ewentualnych przyczyn. Pozdrawiam

Witam,

Jeśli ma Pani niedczyność tarczycy o podłożu autoimmunologiczny, to ma Pani nieco zwiększone ryzyko wystąpienia łysienia plackowatego, które często również wynika z przyczyn autoimmunologicznych. Ważne jest wyrówanie czynności hormonalnej tarczycy oraz unika nie stresu, który może nasilać zmiany. Proszę udać się do dermatologa, niech dokładnie sprawdzi jaki charakter mają zmiany, bo łysienie plackowate często okazuje się grzybicą skóry głowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz