Mam 14 lat i jestem nieszczęśliwa - jak długo jeszcze to potrwa?

Mam 14 lat, wszystkiego mam dosyć. W domu są ciągle kłótnie. Cała rodzina mnie denerwuje. Dobrze, że mam brata i przyjaciółkę, którzy mi zawsze pomogą, wysłuchają. Cały czas płaczę, chodzę smutna. Oczywiście przed wszystkimi ukrywam mój smutek, staram się uśmiechać, ale jest ciężko. Proszę o odpowiedź na pytanie: Żebym mogła być szczęśliwa, ile będę musiała znosić to wszystko?

Witam,
sytuacja, jaką opisujesz, może być spowodowana problemami okresu dojrzewania. Znajdujesz się w okresie, gdy zmienia się nie tylko Twoje ciało, ale także Twoja psychika - zmienia się sposób, w jaki patrzysz na świat, zmieniają się Twoje oczekiwania. Taka sytuacja może generować problemy i kłótnie w domu - warto nauczyć się rozmawiać ze swoimi rodzicami o własnych potrzebach, emocjach. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ale z czasem wszyscy się tego nauczycie.

Na tę chwilę, aby pomóc Ci w trudnych chwilach, proponuję rozmowę z psychologiem bądź pedagogiem szkolnym - możliwość "wygadania się" przed kimś dorosłym oraz uzyskane wsparcie pomoże Ci radzić sobie z narastającymi emocjami. Jednocześnie mogę zaproponować telefon pod bezpłatny numer 116 111, gdzie zawsze znajdziesz wsparcie emocjonalne przygotowanych do tego specjalistów.

Pozdrawiam