Mam 14 lat - jak schudnąć 7 kg?

Dzień dobry. Mam na imię Piotr. Mam 14 lat. Mam 177 cm wzrostu. Ważę Na dzień dzisiejszy 77 kg. Chce schudnąć co najmniej 7 kg. Tak jakoś może z rok temu zastosowałem dietę cud. Co prawda, schudłem ok 3 kg, ale przytyłem 6 :( Potem „za jakieś pół roku” bardzo przytyłem (ważyłem 86 kg ), jednak 2 tyg temu zacząłem się  odchudzać „głodzić” i schudłem do mojej teraźniejszej wagi, czyli 77 kg. Teraz jem mało. Na śniadanie jem ok. 2 kanapek z czym jest w lodówce, a na obiad różnie (o połowę mniej niż przedtem). A kolacji nie jem, bo po prostu nie jestem głodny. Teraz jest zima i do tego mam ferie. Ćwiczę co prawda, tzn. robie 2x dziennie robie po 50 brzuszków, 3 min. na zmianę daje z siebie wszystko ( czyli bardzo się męczę, tzn. biegam z całych sił) a potem 10 sek. wolnego biegu/truchtu. O i się jeszcze rozciągam (od ok. tygodnia) ponieważ chcę nauczyć się, jak robić szpagat :D Proszę bardzo o radę :) i Ps. nie zależy mi schudnąć w ciągu tygodnia, bądź 2. chce schudnąć jak najwięcej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Po naniesieniu podanych parametrów na siatki centylowe można stwierdzić, iż zarówno wzrost jak i masa ciała zawierają się w górnej granicy normy dla wieku. Głodzenie się powoduje relatywnie szybką utratę masy ciała, lecz może skutkować groźnymi powikłaniami. Często bywa tak, że po powrocie do starych nawyków żywieniowym zgubione kilogramy wracają z nadwyżką. Bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna. Powinieneś skonsultować swój problem z lekarzem. Jeśli uzna, że potrzebne jest Ci odchudzanie, powinieneś zastosować się do wszystkich wskazówek lekarza.