Mam 30 lat i niedawno zaobserwowałam na swojej skórze pręgi

Dzień dobry, mam 30 lat i niedawno zaobserwowałam na swojej skórze pręgi, jak u tygrysa. Paski są długie, występują jeden przy drugim i są symetryczne względem siebie. Wyglądają jak bladoróżowe mikrorozstępy, ale nimi nie są bo są gładkie/płaskie. Występują na na całej przedniej części ud i w okolicy obojczyka/dekoltu. Po odpaleniu tego miejsca zostają jasne pręgi co jest mocno widoczne na obojczyku. Jest to dosyć brzydki defekt kosmetyczny. Nie korzystam z solariów i nie przebywam dużo na słońcu. Czy może być to jakaś choroba skóry czy poprostu defekt z którym trzeba jakoś żyć? Czy można jakoś to zniwelować? Zaczęłam stosować kolagen.

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe.