Mam zaczerwienie w ujściu cewki moczowej - co robić?

Witam! Mam na imię Mariusz i mam 21 lat. Od 3 miesięcy mam zaczerwienie przy ujściu cewki moczowej i jest jakby zwężona, jednak nie odczuwam bólu przy oddawaniu moczu, jedynie przy dość mocnym zdjęciu napletka następuje lekki ból. Czy powinienem skontaktować się z urologiem czy wystarczą jakieś maści? Czy może mieć to jakiś wpływ na moje życie seksualne? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Zaczerwienie takie może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym, wirusowym bądź grzybiczym. Konsekwencją mogą być zmiany struktury anatomicznej prącia, które moga wymagać interwencji chirurgicznej (np. stulejka pozapalna). Aby ustalić dokładną przyczynę zmiany konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl