Miękka dieta po ekstrakcji zęba

ILE dni należy stosować tkz.miękka dietę po wyrwaniu zęba ?.Miałem usuwaną dolną 8 dokładnie w środę 19 października br.

W zasadzie już na drugi dzień można się normalnie odżywiać. Miękką dietę zaleca się, gdy ubytek kostny był bardzo rozległy. Istnieje wtedy ryzyko złamania żuchwy, nawet przy niewielkich siłach. Ale wtedy ostrożność w nagryzaniu jest bardzo wskazana i może trwać kilka tygodni. O takiej konieczności informuje lekarz operujący pacjenta.

To kwestia indywidualna. Ważne, żeby rany mogły się na spokojnie wygoić, a w tym okresie spożywanie twardych produktów może być dodatkowym wyzwaniem dla podrażnionych tkanek. Należy również unikać bardzo gorącego jedzenia i napojów, wysoka temperatura może pobudzić krwawienie i rozpuścić skrzep. Najbezpieczniej odczekać 2-3 dni, chyba, że stomatolog zalecił inaczej.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl