Miesiączka po porodzie a tabletka antykoncepcyjna

Witam,
jestem obecnie 3 miesiące po porodzie i przyjmuje antykoncepcje doustną. Ostatnią miesiączkę miałam 21.01 i przyjmując, że powinnam mieć cykl 28 dniowy, jak przed ciążą, powinnam dostać następną miesiączkę 18.02, ale wczoraj przyjęłam ostatnią tabletkę. Teraz w ciągu 7 dni powinnam mieć krwawienie.

Nie wiem czy je dostanę i nie pamiętam dokładnie czy przyjęłam tabletkę w dniu krwawienia, bo było ono skąpe i trwało 1 dzień, a jeśli przyjęłam to czy dobrze zrobiłam? Czy mój cykl się ureguluje?
Z góry dziękuje za odpowiedź...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Ostatnią tabletkę powinna Pani przyjąć dopiero 11 lutego (za trzy dni). Po odstawieniu można się spodziewać krwawienia, które powinno pojawić się w ciągu kilku dni. Po 7 dniach przerwy należy od rozpocząć kolejne opakowanie. Jak rozumiem, przerwała Pani jednak branie tabletek w środku opakowania. Najprawdopodobniej krwawienie również pojawi się wkrótce.
Jeśli nie zamierza Pani kontynuować doustnej antykoncepcji, to na unormowanie się cyklu będzie Pani jednak musiała zapewne odczekać jakiś czas. Nieregularności mogą trwać nawet kilka miesięcy. Jeżeli zaś chce Pani nadal przyjmować tabletki, to trzeba robić to regularnie, nie przerywając przed końcem opakowania.
Pozdrawiam serdecznie!