Mój okres trwa już 16 dni. Dlaczego?

Witam! Mam pytanie związane z miesiączką. Mam 22 lata i do tej pory miałam regularny okres, zazwyczaj w 29. dniu dostawałam i tak też było tym razem tylko, że teraz trwa już 16 dzień!

Nie wiem co mam myśleć, ponieważ lekarz ginekolog wykrył mi nadżerkę podczas ostatniej wizyty. Aktualnie czekam na wyniki cytologii, ale przeraża mnie długość miesiączki oraz to jak wygląda - pierwsze 5 dni był tylko brązowy śluz, potem kolejne 5 dni miałam delikatne krwawienie, a teraz cały czas brązowy śluz. Niepokoję się tym, ponieważ nigdy tak nie miałam, a do tego ta nadżerka…

Zastanawiam się czy to przez stres i czy to przez leki jakie zażywałam, które lekarz mi przepisał (doustnie - dwa rodzaje oraz tabletki dopochwowe - również dwa rodzaje ). Dodam jeszcze, że w miedzyczasie miałam uczulenie i przyjmowałam tabletki.

Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Nie jest możliwe zaoczenie stwierdzić jednoznacznie, czym jest spowodowane to przedłużające się krwawienie. Nadżerka może objawiać się plamieniami i krwawieniami, ale nie przebierają one zazwyczaj takiego rozmiaru. Warto udać się na kontrolę do ginekologa, który w razie wskazań przepisze lek zatrzymujący krwawienie.

Trudno odnieść się do leków, które Pani przyjmuje, nie znając ich. Rozmumiem, że globulki nie były przyjmowane przez ostatnie 16 dni, ponieważ oczywiście w czasie krwawienie nie podaje się ich.

Serdecznie pozdrawiam!