Możliwość operacji zastawki u babci ze stenozą aortalną

Witam. Moja babcia ma stenoze aortalna obecnie znajduje sie w szpitalu na oddziale oiok. Jej stan jest bardzo ciezki istnieje podejrzenie zapalenie wsierdzia.zostala poddana intubacji poniewaz miala silne dudznosci i doszlo do obrzeku pluc dziz mija 3 doba a ona nadal sie nie obudzila po odstawieniu leku. Chcialam zapytac czy w takiej sytuacji jest mozliwa jak najszybsza operacja zastawki czy w tym stanie nie jest to mozliwe? czy czekanie moze pogarsza jej stan? Prosze o pomoc i szybka odpowiedz

Małgorzata Panek

Infekcyjne zapalenie wsierdzia jest przeciwwskazaniem do wykonania operacji. Ponadto konieczne jest ustabilizowanie stanu pacjentki i ustąpienie obrzęku płuc.
Proszę pytać o przebieg dalszego leczenia lekarza prowadzącego, gdyż bez znajomości danych klinicznych nie mogę nic więcej powiedzieć.
Pozdrawiam

Witam panią!
Z pani słów wywiadu wynika, że babcia znajduje się obecnie w bardzo ciężkim stanie, więc zabieg operacyjny prawdopodobnie nie uratuje pani babci i prawdopodobnie nie jest nawet rozpatrywany ze względu na złe rokowanie. Dodatkowo jak pani podaje babcia nie odzyskała przytomności, a to może również wskazywać na uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.
Bardzo mi przykro.