MR kręgosłupa piersiowego 23-letniej osoby do analizy

proszę o interpretację: MRkręgosłupa piersiowego , obrazy T1, T2-zależne , sekwencja TIRM .Bez zmian o charakterze wypuklin /przepuklin krążków międzykręgowych.Niewielkie guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów na szczycie kyfozy piersiowej ( Th7 i Th8).Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego , obrazy T1, T2-zależne , sekwencja TIRM. Obniżenie wysokości i zmiany zwyrodnieniowe krążka L5/S1 , dootworowe uwypuklenie krążka i osteofit tylnej krawędzi trzonu L5 modeluje nerywlewymotworzemiędzykręg

Aleksander Ropielewski

Przedstawionemu opisowi badania mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa, a leczeniem jest fizjoterapia a w niektórych przypadkach leczenie operacyjne. Warto zgłosić się do neurochirurga, który oceni konieczność leczenia zabiegowego.