Mrowienie ciała i majaki podczas gorączki

mam 18 lat i w czasie gorączki mam majaki. Przy ostatniej chorobie gdy miałam 40 stopni goraczki mówiłam że nie czuje swojego ciała, miałam mówienie całego ciała i miałam różne przewidzenia. Co mam zrobić boje się każdej gorączki. Czy coś mi dolega?? Czy to problemy neurologiczne?? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam. Tak wysoka temperatura sama w sobie może doprowadzić do zaburzeń neurologicznych. Przede wszystkim konieczne jest ustalenie przyczyny gorączki i wdrożenie odpowiedniego celowanego leczenia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem bardzo wysokiej gorączki. Jeśli zatem objawy występują tylko podczas gorączki to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. W czasie infekcji sugeruję stosowanie leków przeciwgorączkowych. Nie dopuszczając do wysokiej gorączki zmniejszy Pani ryzyko wystąpienia niepokojących objawów.