Na co zwracać uwagę podczas zakupu wędzonego łososia?

Dzien dobry!czy losoś wędzony ze sklepu jest zrwym wyborem? na co zwracac uwage chcac kupic wedzonego łososia? A moze zamiast wędzoego lepszy jest smazony filet? Dziekuje za porade.

Świeży filet z łososia poddany gotowaniu na parze lub pieczeniu jest produktem bezpieczniejszym z żywieniowego punktu widzenia niż łosoś wędzony, gdyż nie zawiera żadnych składników dymu wędzarniczego. Nie oznacza to jednak, że należy z łososia wędzonego zupełnie rezygnować, najlepiej zadbać o to aby obydwa rodzaje występowały w diecie. Podczas kupowania łososia warto zwrócić uwagę na źródło (pochodzenie), nie kupować nie opisanych dobrze produktów. Warto kupować większe kawałki lub pakowane w opakowania próżniowe plastry (pakowanie próżniowe pozwala na najlepsze zachowanie wartości odżywczej), rezygnując raczej z produktów garmażeryjnych z łososia (typu medaliony wędzone, zawijasy, kabanosy) - gdyż często są produkowane z odpadów.