Nadmierna potliwość u 38-latka

Kilka razy dziennie, pojawiaja mi sie krople potu na czole i placach. Czesto jest to w pomieszczeniach, w ktorych pozostale osoby z rodziny nie odczuwaja zadnego dyskomfortu czy nadmiernej temperatury. Tam gdzie inni moge bez problemow zaakceptowac temp w pokoju mi sie robi od razu duszno i mam mokre czolo. Jest to juz uciazliwe dla rodziny bo dobrze sie czuje jedynie w piwnicy :-). Wykonalem kardiologram i nic nie wyszlo, a ja tak mam w calym okresie letnim od 3 lat. Mam 38 lat.

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności stosować można dostępne w aptekach zasypki zapobiegajace nadmiernemu poceniu. Ponadto warto udać się do dermatologa, który rozważy konieczność stosowania bardziej inwazyjnych metod leczenia (jad kiełbasiany, sympatektomia).

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza endokrynologa.. Lekarz podczas konsultacji może zlecić wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.