Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne owłosienie i pocenie u 16-latki a hirsudyzm

Witam, jestem 16 letnia dziewczyną i mój problem polega na nadmiernym owłosieniu. Mam włosy praktycznie wszędzie oprócz wewnętrznej strony stóp i dłoni. W niektórych miejscach są jasne a w innych np na brzuchu ciemne. Zdarzają się na dekolcie pojedyncze czarne włoski i na brodzie. Dodam, że mam także problem z nadmiernym poceniem, duże wahania nastroju i czasami nieregularne miesiączki. Jestem już zapisana do endokrynologa jednak ide dopiero za miesiąc. Czy to może być histuryzm ?
KOBIETA ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Na podstawie podanych objawów rozpoznanie hirsutyzmu jest u Pani bardzo prawdopodobne. Należy jednak pamiętać, że hirsutyzm jest jedynie objawem zaburzeń endokrynologicznych, dlatego w celu rozpoznania dokładnej przyczyny zaburzeń zalecam kontakt z endokrynologiem.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam, jak najbardziej. Endokrynolog wykona niezbędne badania hormonalne i zaleci terapię hormonalną. Innej metody leczenia nie ma. Po ustabilizowaniu hormonów można przystąpić do depilacji laserowej w newralgicznych miejscach. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy