Nadżerka i powiększona macica w cytologii

Witam, w dniu dzisiejszym byłam na wizycie u ginekologa, który wykonał cytologię oraz poinformował ze mam nadżerkę oraz powiększona macice. Dodam ze mam 30 lat i jestem po dwóch porodach, ostatni w 2012 roku. W ostatnim czasie obwód brzucha trochę się powiększył i nie wiem co jest powodem gdyż okres maiłam 13.08 a następy był trochę opóźniony bo dopiero 17.09. Nie dostałam żadnych zaleceń odnośnie nażdzerki. A odnośnie tej macicy to może oznaczać ciążę? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie tak. Proponuje wykonać test ciążowy I koniecznie ponownie udać się do lekarza ginekologa.