Nadżerka w obrębie dziąsła a odpowiednie działania

Witam. Mam pod dolnym dziąsłem na śluzówce malutką nadżerkę otoczoną zaczerwienieniem. Wszysctko jak przy afcie, tylko brak bólu. Szczerze mówiąc na początku był lekki przy jedzeniu ale nieporównywalny do bólu związanego z aftą. Afty zazwyczaj leczę płukankami z szałwii i rumianku. W tym przypadku postąiłem tak samo, malutki ból ustaw lecz nadżerka nie goi się. Utrzymuje się juz dobre 3 tygodnie. Co to może być? Załączam zdjęcie. Dziękuję. http://postimg.org/image/xslsij66r/

Witam
Na zdjęciu zmiana przypomina nadżerkę, ale zdjęcie nie jest idealnej jakości. Jeśli zmiana długo się nie goi, proszę udać się do stomatologa, aby ocenił jej wygląd. Na zmianę tego typu można zastosować jakiś preparat apteczny, ale najczęściej- jak wynika z doświadczeń moich pacjentów- działanie takich preparatów bywa znikome.

Powinien Pan udać się do gabinetu stomatologicznego, najlepiej do specjalisty zajmującego się leczeniem zmian na błonie śluzowej ( periodontolog ), skoro metody domowe nie działają.