Nagła zmiana barwy stolca u dziecka

Mój syn w wieku 1 rok i 8 miesięcy miał dziś stolec w kolorze ciemno szarym, w którym znajdowały się resztki niestrawionych czerwonych porzeczek (wczoraj zajadał się nimi w pierwszy raz w życiu, poza tym jadł to co zwykle). Chciałabym wiedzieć czy taka nagła zmiana barwy stolca jest czymś co powinno mnie zaalarmować, czy też może wynikać z diety. Dotychczas stolec dziecka miewał różne kolory w zależności od diety ale ten dziwny szary kolor widziałam pierwszy raz. Niepokoi mnie to.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

szary kolor stola na ogół pojawia się przy kłopotach z wątroba, ale może pojawić się od czasu do czasu i nie świadczy o niczym. Gdyby się powtarzał proszę skontaktować się z pediatrą.

Pozdrawiam