Napady agresji u męża po udarze mózgu

Witam,.mąż moj przeszedł udar mózgu ma porazenie mowy i ruchu strony prawej przytym ma napady agresji potrzeby fizji=ologiczne załatwia gdzie popadnie,ztego powodu chca go wypisac w takim stanie do domu a powinien zajac sie nim psychiatra mążjest domnie agresywny boje sie go posiniaczyl mnie w szpitalu co robic jak mu pomóc .boje sie ze jak wroci mieszkamy sami moze spowodowac wybuch gazu lub wyskoczyc z 9 pietra .udaru dostal 03 08 2015 gdzie szukac pomocy

Tak jak Pani radzono mężem powinien zając się psychiatra, ewentualnie neurolog. Po udarze, w związku z uszkodzeniem mózgu mogą wystąpić zaburzenia zachowania. Niestety poza farmakoterapią i lekami "zmniejszającymi poziom agresji" niewiele można zrobić.
Być może z czasem objawy ustąpią albo zmniejszą się, jest to jeszcze dosyć wczesny okres poudarowy.

Myślę,że ważna jest konsultacja z psychiatrą, opisywane objawy mogą być skutkiem udaru. Potrzebne jest wyciszenie pacjenta, jest to też potrzebne do wdrożenia rehabilitacji, ale też w codziennym funkcjonowaniu