Nawracające gorączki jednodniowe bez innych objawów

Witam, mam syna 2, 5 roku. Przez ostatnie 3 miesiące miał kilka razy nawracające gorączki jednodniowe bez innych objawów. Lekarz zlecił badania. CRP 22. następnie USG - ślad płynu przykątniczo. Powiedział że wszystko jest dobrze, że za miesiąc albo dwa zrobimy powtórne Usg. Ale ja nadal się martwię . skąd u dziecka takie wysokie crp? i czy ten ślad płynu to rzeczywiście nic ważnego?

Ale takie pytania najlepiej powinna Pani zadawać i oczekiwać konkretnych odpowiedzi od pediatry, który zajmuje się stanem zdrowia Pani syna. To pediatra zna dokładnie stan kliniczny, wyniki wszystkich badań dziecka. Mnie trudno odpowiadać na takie pytania nie znając szczegółów i nie badając bezpośrednio dziecka. Ślad płynu w okolicy kątnicy w badaniu USG może np. świadczyć o bardzo niewielkim stanie zapalnym, niegroźnym w zakresie jelita grubego dziecka.