Niechęć do nauki u córki w klasie maturalnej

Chciałabym zasięgnąć porady jak postępować. Mam córkę w klasie maturalnej martwię się o jej przyszłość. Jest zdolna ale do wszystkiego ma słomiany zapał. Ciągle mówię jej żeby się uczyła bo to jest jej przyszłośc, kiedy poprawi oceny a to wręcz przybiera odwrotny skutek odpowiada że czym więcej jej będę mówiła to ona nie będzie się uczyć bo odbieram jej motywację do nauki, a jak nic nie mówię to też się nie uczy Jest trochę rozpieszczona niby dorosła ale jeszcze taka dziecinna. Proszę o poradę.

Witam. Proponuje Pani porozmawiac na spokojnie z córką, co chciałaby robić w życiu. Porozmawiać o etapach dochodzenia do celu. Proszę to zrobić tak, aby córka nie czuła, że narzuca jej Pani swoje zdanie. Młodzież inaczej spostrzega rzeczywistość. Dorośli z pewnym bagażem doświadczeń chcąc dobrze dla swoich dziec, dają rady, które dla nich w obecnej chwili są absurdalne. Do matury zostało jeszcze troche czasu. Proszę poczekać, może córka zmieni jeszcze zdanie.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty rodzinnego. Pomoże zrozumiec przyczyny niechęci córki do nauki, a także pracować nad zmianą, wzmocni Pania w roli rodzica, a takze pomoze odbudować relację między Pania a córką.