Niechęć do nauki

odczuwam niechęć i prawie lęk do nauki. głównie do matematyki. uważam że to tylko liczby, wzory i wkuwanie niepotrzebnych rzeczy. zero kreatywności itd. poza tym znam wiele osób które są dobre z matematyki i nie są one zbyt fajne, pomysłowe, bystre itd co utwierdza mnie w moich przekonaniach. jestem w klasie maturalnej i chcę się tej matematyki nauczyć a jednocześnie podświadomie coś mnie blokuje przed nią i nie potrafie tego zmienić. co mogę na to poradzić? PS. nie pójde do psychologa itd
ponad rok temu

Witam Cię,
zastanawia mnie, od kiedy tak masz z matematyką? Jakie jest podejście do tego przedmiotu w Twojej rodzinie (rodzice oraz dalsze pokolenia)? Czy jest ktoś w niej szczególnie uzdolniony matematycznie? Należałoby się temu przyjrzeć trochę bliżej, np. jakie po kolei pojawiają się emocje, myśli... Niestety nie zrobisz tego przez internet, potrzebna byłaby tu konsultacja ze specjalistą, np. psychoterapeutą, ale decyzja oczywiście należy do Ciebie.
Trzymam kciuki
Izabela Makowska-Trzeciak

Dzień Dobry Panu,

Może pomocny byłby dla Pana warsztat z technik Mnemotechnicznych?
A może warsztat z kreatywności?
A może relaksacja?

Proszę poeksperymentować..
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej