Niedoczynność i stan zapalny tarczycy a problemy z trądzikiem

Proszę o poradę. Mam 24 lata. W wieku nastoletnim miałam problemy z trądzikiem (leczenie dermat. nie pomagało) i cykle co 2 miesiące. Dostałam tabl. antyk. (bez badań). Przestałam brać tabletki 9 miesięcy temu. Od tamtej pory nie mam okresu. W USG wyszły liczne pęcherzyki na obu jajnikach. Robią mi się zakola i w ciągu roku przytyłam 10 kg i nie mogę zrzucić. Czy to może być PCOS? Zostałam skierowana na badania krwi i trochę się boję... Mam też niedoczynność i stan zapalny tarczycy.

Dzień dobry,

może być PCOS i niekoniecznie.
Na podstawie Pani krótkiego opisu nie można zdiagnozować choroby.

Proszę się nie martwić na "zapas", należy wykonać badania krwi i skontaktować się z lekarzem.

Jakakolwiek jednostka chorobowa zostanie u Pani zdiagnozowana powinna się Pani skontaktować z dietetykiem z Pani okolicy, który pomoże Pani zbilansować dietę w kontekście Pani choroby.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga