Niedoczynność tarczycy a dawka Euthyroxu

Witam, bardzo proszę o poradę. Mam lekką niedoczynność tarczycy TSH 3,2. PO 3 tygodniach zażywania euthoryu 37,5 spadło do 0,33 a teraz po tygodniu zmniejszenia dawki do 12,5 wrosło TSH do 1,2 Moje pytanie, czy jak zostanę przy tej dawcę 12,5 to TSH już więcej nie podrośnie i będzie na poziomie 1,2? Czy prolaktyna jeśli przy TSH 3,2 wynosila 778 mlU/l a przy TSH 1,2 wynosi 600 mlU/l to czy w przypadku tego wyniku TSH 0,33 mogła PRL być w normie? Czyli poniżej 450 mlU/l ? Bardzo prosze o odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne ponowne wykonanie badań laboratoryjnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.