Niedoczynność tarczycy i dwurożna macica z przegrodą a poronienie

Niedoczynnosc tarczycy , dwurożna macica z przegroda czy to wpłynęło na poronienie w 8 tyg ciąży ? Co mam dalej robić , jAkie badania, zabieg na usunięcie przegrody ????

Małgorzata Panek

Zarówno wada budowy macicy jak i niedoczynność tarczycy mogły spowodować poronienie. Przegrodę macicy można usunąć histeroskopowo, natomiast w przypadku dwuróżnej macicy wskazany byłby zabieg operacyjny, w zależności od zaawansowania wady.
Proszę udać się do ginekologa, pomoże on zaplanować odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam