Nieprawidłowe poziomu hormonów a wskazania do stosowania leków

Mam 26 lat. Lekarz zalecił mi badania z których nieprawidłowo wyszły:prolaktyna 25,04 ng/ml (4,79-23,30), DHEA-S 516,40 ug/dl (98,8 -340,0), testosteron 77,03 ng/dl (8,40-48,10), androstendion 4,99 ng/ml (0,30-3,30), TSH, SHBG w nomie.Diagnoza hyperprolaktynemia i hyperandrogenizm. Dostałam receptę na OC- 35. Nigdy nie brałam hormonów, a w przeszłości (10l temu) chorowałam na wątrobę. Lekarz zalecił mi jeszcze badania kortyzolu i 17-oh progesteron. Czy hormony to jedyny sposób?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza endokrynologa,. sądzę, że konieczne jest rozszerznie diagnostyki.