Niespokojny sen u 5-miesięcznego syna

Witam! moj 5-miesieczny synek od jakiegos miesiaca albo i dluzej, spi strasznie nie spokojnie. W nocy placze, wierci sie i jeczy. Spi po poł godziny czasmi po 15 razy do niego wstaje. Usypa z nagranym dzwiekiem suszarki to go uspokaja i usypa, Usypia tylko na moich rekach (tak nauczony bo 3 i pol miesiaca mial kolki straszne i tylko to pomagalo zeby nie plakal). Lekarz powiedzial ze jeszcze zabki nie beda sie przbijac ale sa juz zawiazki zebowe. Daje mu jesc ale nie jest glodny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy występujące u dziecka mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem chorób alergicznych, infekcyjnych jak i wielu innych patologii ogólnoustrojowych. Dziecko powinien zbadać pediatra, który także zbierze dokładny wywiad. Pozwoli to odpowiedzieć na pytanie jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna i jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.