Niestałe uczucia i pogorszenie relacji

Borykam sie z problemem niestałych uczuć, które towarzyszą mi na co dzien. Problem polega na tym, ze uczucia zmieniaja mi sie z chwili na chwile. Najpierw kocham, a pozniej nienawidze, rozne sa te uczucia. Np kolega, w ktorym sie zakochalam kiedys spytal mnie czy chcialabym z nim byc. W chwili wypowiedzianych slow moje uczucia natychmiastowo ulegly zmianie. Przestalam czuc to co powinnam. Chodzi tez o to, ze trace bliskich przez to. Nie wiem jak sprawic, by one byly stale, na zawsze.

Witam, nasze emocje czesto daja nam ,,popalic,,jezeli pisze Pani o pewnej zmiennosci, naglej, ktora przeklada sie na relacje z innymi ludzmi, warto doprecyzowac podczas wizyty z psycholgiem, do ktorej zachecam czego konkretnie dotyczy ta zmiennosc, warto udac sie przynajmniej na jedna sesje i porozmawiac w cztery oczy z terapeuta, ktory moze Pani pomoc doprecyzowac przyczyne i podjac konkretne zmiany.Pozdrawiam.

Witam,
niestałość uczuć o której Pani pisze z pewnością utrudnia codzienne życie - wydaje się ona łączyć z lękiem przed bliskością i odpowiedzialnością. Z drugiej jednak strony nie ma gwarancji, że uczucia będą stałe na zawsze, w moim rozumieniu chodzi o to, by mieć pewność w danym etapie życia.
Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla Pani podjęcie psychoterapii i praca nad rozumieniem własnych uczuć a także lęków i niepokojów z nimi związanych.

Pozdrawiam serdecznie