Nietrzymanie moczu przez 4,5-letnie dziecko

Witam. Moja coreczka ma prawie 4, 5 roku. Corka nie dotrzymuje moczu. Np. Bawi sie i nie w glowie jej pojscie do toalety. Jak juz biegnie to popuszcza. Urolog dzisiaj wykonal jej usg i mowil cos o skurczach pecherza i, ze musimy podac jej leki bo bwdzie miec problem w przyszlosci. Zapisal jej lek ZOXON 1 mg. 2x1/2 tabl. W ulotce jest napisane o tym, ze pomaga w nadcisnieniu i nic nie jest napisaneco dawkach dla dzieci. Czy ten lek jest naprawdę bezpieczny dla dzieci? Z góry dziękuję za odp.

Wydaje mi się, że nie jest potrzebna żadna farmakoterapia, należy wytłumaczyć córeczce, by częściej oddawała mocz i nie czekała z tym do ostatniej chwili, dopiero przy braku efekty takiego postępowania należy rozważyć leczenie farmakologiczne. Według Pani opisu sytuacji problem jest natury uregulowania pewnych zachowań dziecja bez farmakoterapii. Zoxon jest lekiem stosowanym w celu ( w uproszczeniu) ułatwienia wydalenia moczu, obniża też ciśnienie, byłbym ostrożny z zastosowaniem tego leku u 4,5 letniego dziecka.
Pozdrwiam