Niewydolność szyjki macicy a utrzymanie ciąży

Witam serdecznie.Pierwsze dziecko urodziłam bez żadnych problemów.Druga ciąża zakończyła się krwotokiem wewnętrznym.Po czterech latach znowu byłam w ciąży.W prawie 16 tygodniu ciąży doszło do przedwczesnego porodu.Wyniki badań genetycznych moje i mojej córeczki były bardzo dobre.Dziecko rozwijało się prawidłowo i było zdrowe.Przyczyną była niewydolność szyjki macicy po urodzeniu pierwszego dziecka.Obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży.Szew mam mieć założony w 12 tyg.Czy powinnam pracować?Dziękuję!

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od tego co jest w badanie lekarskim ginekologicznym i jak obecnie wygląda szyjka macicy. Proponuję udać się do ginekologa i porozmawiać co myśli na ten temat, znając pacjentkę i obecne badanie w ciąży będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. Wydaje się że byłoby bezpieczniej.