Niskie ciśnienie i podwyższone tętno u 23-latki

Moim problemem jest ciśnienie poniżej normy, w okolicach 100/70-110/80 lub mniej oraz podwyższone tętno - zazwyczaj w okolicach 90-100. Moja mama i jej ojciec to podciśnieniowcy, jednak nie mam pojęcia, skąd bierze się takie tętno. Nie piję kawy, jadam oraz uprawiam sport regularnie. Ciśnienie i puls badam w momencie, kiedy jestem wypoczęta. Jak temu przeciwdziałać?Dodam, że często jestem zmęczona oraz jest mi zimno. Czy powinnam wykonać jakieś badania i czy taki stan jest stanem chorobowym?

Piotr Pilarski

Takie niskie ciśnienie nie jest chorobą. W takim przypadku powinna Pani pić więcej kawy, dosalać potrawy oraz pić duże ilości wody.

Pozdrawiam.