Noszenie okularów a moc soczewek

Zastanawiam się czy jeśli mam okulary z soczewkami +2 na lewym oku i +1 na prawym to czy powinnam je nosić cały czas czy tylko gdy czytam, pracuję przy komputerze itp.

Witam. jeśli są do pracy przy komputerze i do bliży to tylko przy pracy z bliska. Jeśli są one do dali to do bliży powinna być inna korekcja. Pozdr. Barnyk

Witam.
W Pani przypadku uważam , że powinna Pani używać tylko okularów do pracy do bliży tj. do czytania i ewentualnie do komputera. Nie ma potrzeby ich używania przez cały czas.
Pozdrawiam