O czym może świadczyć takie EEG?

Podaję zapis mojego EEG z 31.03.2000 r. zrobionego w Krakowie na zlecenie lekarza - psychiatry. Nie zlecił konsultacji neurologicznej. Przez 10 lat byłem leczony w kierunku schizofrenii paranoidalnej, ze średnim rezultatem. Dziś robiłem ponowne badanie EEG i pokazałem wynik sprzed 10 lat - pani bardzo się zdziwiła, że nie odesłano mnie do neurologa. Oto dawny zapis: ur. 29.03.76 "Orzeczenie: Czynność podstawowa alfa i beta nieregularna, modyfikowana czynnością szybką. Na tle tej czynności występują w okolicach ciemieniowo-skroniowych zwłaszcza po stronie prawej, serie średnionapięciowych fal theta 4-7/sek. oraz nietypowych zespołów i-fali. Reakcja OZ obecna. W czasie HW zarejestrowano w okolicach ciemieniowo-skroniowo-potylicznych serie średnio i wysokonapięciowych fal theta 4-7/sek, delta 3/sek, nietypowych fal ostrych oraz nietypowych zespołów i-fali, występujące naprzemiennie. Zapis przemawia za zmianami w okolicach ciemieniowo-skroniowo-potylicznych." Będę wdzięczny za odpowiedź: czy na podstawie tego EEG można było postawić jakąkolwiek diagnozę neurologiczną, a jeśli tak, to jaką? Rafał Sulikowski, lat 34

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl