Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy nawrót wyprysków?

Witam. Zacznę od tego, że przez około 5 lat miałam trądzik. Nigdy nie leczyłam się dermatologicznie mimo, iż był dość uciążliwy. Skończył mi się on 4 lata temu. Odtąd pojawiało się jedynie kilka krostek w okresie miesiączk. Niestety od paru miesięcy zauważyłam nawrót wyprysków. Czasem wyskoczy jeden pryszcz, a czasem obficie pojawiają się one na mojej twarzy, ponadto zauważyłam niekiedy pojawiąjące się zaczerwienienia od nosa do policzków. Czy powinnam udac się z tym do dermatologa?
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety