Obfita miesiączka a ryzyko ciąży

czy gdy wystąpi obfita miesiączka istnieje możliwość ciąży?, bo jestem teraz w połowie cyklu i odczuwam nudności i bóle brzucha, ostatni stosunek miałam 27 i 29.IX oczywiście z zabezpieczeniem (tabletki anty+prezerwatywa) z tym ze w listopadzie bylam chora i zazywalam gripex, peralgine moze to oslabilo dzialanie tabletek, w grudniu stosunku nie bylo tylko peeting i miesiaczke mialam 23.12, ale w grudniu wzielam 2x tabletke nie o 10 tylko o 17/18moze to oslabilo ochrone i dostały sie plemniki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią sytuacje nie miały negatywnego wpływu na skuteczność antykoncepcji. Ryzyko ciąży jest znikome - zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.