Obfite krwawienia - czy nadal powinnam brać tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Od zawsze miałam bardzo bolesne i dość obfite okresy - lekarz polecił mi tabletki antykoncepcyjne, dzięki którym mogą te objawy ustąpić. Rok temu zaczęłam brać Y*****, ale po 3 tabletce mój okres (nie dość, że i tak już obfity) to jeszcze się nasilił - ze strachu odłożyłam pigułki i wszystko wróciło do normy. Lekarz powiedział mi, że źle zrobilam i że powinnam kontynuować branie pigułek, a nawet zwiększyć ich dawkę. Teraz znów zdecydowałam się brać te pigułki i efekt jest identyczny - po 3 tabletce obfitość okresu jest nie do zniesienia. Nie wiem co robić. Czy lekarz ma rację mówiąc, że powinnam brać dalej i wszystko się unormuje? Czy powinnam zażyć nawet dwie tabletki w jeden dzień? Czy to może być wynik złego dobrania tabletek? Teraz mam tak obfity okres, że nie mogę normalnie funkcjonować. Branie tabletek w moim przypadku miało zmniejszyć obfitość, a nie ją potęgować. Co robić?

Witam serdecznie!
W trakcie pierwszych trzech miesięcy często występują plamienia międzymiesiączkowe, które wycofują się samoistnie po przewidywanym czasie. Tabletki mogą także wpływać na charakter miesiączki, co tłumaczyłoby Pani dolegliwości.
Wspomina Pani, że raz już stosowała Pani ten preparat i nie była zadowolona. Lekarz wówczas stwierdził, że wskazana jest większa dawka. Nie rozumiem zatem, dlaczego przepisany został Pani ten sam preparat.
Zakładam, że lekarz zbadał Panią przed przepisaniem antykoncepcji i nie widział przeciwwskazań do ich stosowania.
Powinna Pani zastosować się do wskazań lekarza i ewentualnie za kilka dni (jeśli nasilenie krwawienia nie ulegnie zmianom) udać się na wizytę.
Pozdrawiam