Objawy ciąży i negatywny test ciążowy

Witam!
Mam pytanie, bo ja już nic z tego naprawdę nie rozumiem.
Staramy się z mężem o dziecko i teraz kiedy myślę, że będę mama to...no właśnie, mam praktycznie wszystkie objawy: zawroty głowy, biegunkę, zaparcia, brak apetytu, bolący brzuch góra i dół, ogólne osłabienie organizmu, wysoką temperaturę, 37,5, dreszcze i bolące piersi. Okresu jak nie miałam tak nie mam, już dobrych kilka dni, a zawsze miałam regularne cykle. Nigdy mi się to nie zdarzało. Zrobiłam więc test 2dni temu i test był negatywny:(
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Większość objawów, które Pani wymieniła, może być powiązana z podwyższonym poziomem hormonu hCG, który rośnie od momentu zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy. Testy ciążowe działają w oparciu o wykrywanie zwiększonego poziomu tego hormonu. Jeżeli wymienione przez Panią objawy rzeczywiście spowodowane są ciążą, to test powinien dać wynik pozytywny. Temperatura, którą Pani podała, wydaje się być nieco za wysoka, jak na ciążę. Możliwe więc, że doszło np. do zatrucia pokarmowego. Proszę również pamiętać, że niektóre objawy ciąży są praktycznie takie same, jak objawy nadchodzącej miesiączki. Proponuję powtórzyć test (koniecznie z moczu porannego) lub wykonać test z krwi, który jest bardziej miarodajny, szczególnie w pierwszych dniach ciąży.
Polecam również artykuł na naszym portalu: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam serdecznie!