Obniżenie prawego jajnika, co mam z tym zrobić?

Bardzo proszę o pomoc. Mam 29 lat i mam dwoje dzieci. Dnia 21.07.2011 byłam u lekarza ginekologa. W czasie wywiadu powiedziałam, że od trzech dni boli mnie prawy jajnik. W czasie badania ginekologicznego usłyszałam, że mam obniżony prawy jajnik (za blisko macicy), ale wcześniej było dobrze. Lekarz stwierdził, że musi być przeprowadzone badanie usg dopochwowe, które zostało wykonane. W czasie badania usg dopochwowego wyszło, że jajnik jest faktycznie obniżony, ale dodatkowo wyszło, że moja błona śluzowa w macicy ma niecałe ok. 5mm grubości (ostatnia miesiączka 29.06.2011). Bardzo Państwa proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyznam, że nie do końca wiem, w czym mogę Pani pomóc. W swoim zapytaniu nie zadała Pani żadnego pytanie i nie do końca wiem, czego dotyczą Pani wątpliwości.

Rozumiem, że niepokojący wydaje się Pani obraz endometrium. Jeżeli obraz błony śluzowej jest jednorodny to wynik badania nie jest niepokojący. Proszę zauważyć, że badanie było wykonane w drugiej fazie cyklu (praktycznie tuż przed miesiączką), kiedy endometrium z założenia jest grubsze. Jeżeli ma Pani obawy lub lekarz uznał wynik za niepokojący, warto powtórzyć USG w kolejnym cyklu.

W kwestii obniżonego jajnika nie do końca mogę się wypowiedzieć. Nie znam bowiem dokładnej jego lokalizacji i wpływu na odczuwane przez Panią dolegliwości. Zakładam, że po przeprowadzeniu diagnostyki obniżenia jajnika Pani lekarz wytłumaczył na czym polega wada i jak należy dalej ją obserwować. Proszę traktować wytyczne doktora jako obowiązujące.

Pozdrawiam