Jak rozumieć powiększoną macicę i jajnik?

Dzień dobry, jak można zinterpretować taki wynik usg dopochwowego : trzon macicy w tyłozgięciu o jednorodnej echogeniczności o wym. 47x39x45 mm. Endometrium jednorodne szerokości 9mm. Jajnik lewy o wym. 33x23 mm. Jajnik prawy o wym. 21x9mm. Zatoka Douglasa wolna od płynu. Lekarz, który wykonywał badanie stwierdził, że mam powiększoną macicę i lewy jajnik.

Powiększenie macicy i lewego jajnika jest niewielkie. W badaniu USG nie stwierdza się żadnej patologii w zakresie tych struktur anatomicznych, więc raczej nie ma powodu do niepokoju. Taki stan z reguły wymaga tylko obserwacji. Interpretacją wyniku powinien zając się ginekoog prowadzący.