Jakie badania powinnam wykonać, żeby zdiagnozować powiększenie macicy i jajnika?

Podczas badania usg dopochwowego lekarz stwierdził powiększenie macicy i jajnika, wspomnial też o obecnosci plynu w zatoce Douglas i endometrium. Jakie powinnam wykonać badania żeby zdiagnozować przyczynę ,wykluczyć czy też stwierdzić czy nie jest to proces nowotworowy.

Lek. Michał Lenard

W przypadku powiększenia jajnika przydatna może być biopsja. Jeśli chodzi o powiększoną macicę - biopsja, lub łyżeczkowanie jamy macicy. Sugeruję wizytę u swojego ginekologa, który Panią zbada i zdecyduje o odpowiednim dalszym postępowaniu i doborze badań. Pozdrawiam!