Obrzęk po urazie łokacia

Witam. Doznałem urazu łokcia. Mam duży obrzęk, czy możliwe ze staw jest zniekształcony, ale przez obrzęk jest to nie widoczne? Pzdr

Witam. W wyniku urazu prawdopodobnie doznał Pan stłuczenia stawu. Jeśli obecny jesy silny ból oraz zaburzenia ruchomości stawu proszę niezwłocznie zgłosić się do ortopedy.

Małgorzata Panek

Obrzęk uniemożliwia nieraz dokładne badanie. Należałoby wykonać RTG stawu.
Proszę zgłosić się na ostry dyżur lub do lekarza ortopedy.
Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli obrzęk jest duży, ocena kształtu stawu może być trudna. Szczególnie dla osoby mało doświadczonej w traumatologii.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest to możliwe. Konieczne jest badanie lekarskie, proszę udać się do ortopedy.