Obsesja na punkcie prawej strony

Witam. Od dłuższego czasu mam manię na temat "prawej strony". Wszystkie moje czynności: ubieranie się, przechodzenie przez drzwi, wyjmowanie różnych rzeczy, zaczynam prawą nogą lub ręką, jakoś nie mogę się tego wyzbyć. Mam także pewnego rodzaju wstręt do liczb nieparzystych. Wszystkie czynności wiążę z liczbami parzystymi, np. wkładanie sobie 4 łyżek zupy, picie 6 łyków soku, kończenie czytania książki na parzystej stronie. Obawiam się, że jeśli tego nie robię spotka mnie pech. Czy to choroba?

Podzielam Pani niepokój. Wiele może wskazywac na nerwicę natręctw. Proszę zastanowić się od jakiego czasu obserwuje Pani te symptomy. Czy korzystałą Pani juz kiedyś ze wsparcia psychoterapeuty. Na ile jest Pani gotowa na terapię lub na ile te zachowania Panią niepokoja i przeszkadzaja w życiu?

Witam
Zdarza się, że gdy jest w nas dużo niepokoju, lęku znajdujemy sposoby, które pozwalają
nam zmniejszyć poczucie dyskomfortu z tym związane. Tymi sposobami mogą być różne czynności, rytuały. Sugerowałabym, żeby skonsultowała się Pani z psychologiem, który zdiagnozuje Pani problemy i zaproponuje odpowiednią pomoc.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak