Obsesja na punkcie wieku

Mam mnóstwo problemów ale jednym z nich jest obsesja na punkcie wieku. Szukałam w internecie jakichś informacji, co to może być, ale wszędzie tylko piszą o obsesjach czyszczenia, sprawdzania itp. A to co ja mam, przeraża mnie. W każdym człowieku interesuje mnie natychmiast jego data urodzenia, jeśli jest niesamowita, to kocham tą osobę za sam fakt urodzenia się owego dnia. Jak mam ostry epizod to potrafię godziny rozmyślać, kto kiedy się urodził, ile będzie miał lat jakiegoś dnia np. 14 marca 2025 roku, obliczam jaka jest różnica wieku między różnymi osobami, których często ani ja dobrze nie znam, ani one się nie znają. Dlaczego tak robię ?? Czemu ciągle myślę o wieku ?? Pamiętam, że mam to od dziecka, już na podwórku moje pierwsze pytanie do każdego dziecka to było: Ile masz lat ? I zawsze odczuwałam kompleksy, że ktoś jest młodszy choćby pół roku. O co w ogóle w tym chodzi ? Jest w ogóle nazwa na takie zaburzenie ?? Bardzo dziękuję za pomoc.

Witam!

Pani problem może być rodzajem natręctwa, podobnie jak ciągła potrzeba sprzątania czy liczenia. Warto skorzystać z konsultacji z psychologiem lub psychiatrą, by mogła Pani poznać przyczynę problemu oraz uzyskać diagnozę. Warto również poddać się psychoterapii jeśli będzie Pani chciała wpłynąć na zmianę swojego myślenia i postępowania. Pomoc psychologa może pozwolić Pani poradzić sobie z tym problemem i pozbyć się swojej "obsesji".

Pozdrawiam