Obszary zmienionej obrzękowo podskórnej tkanki tłuszczowej
2013 rok usunięty włókniak piersi. 2014 pojawiło się około miesiąca maja zgrubienie na prawej goleni-zniknelo.2015.05 znów zgrubienie na lewej goleni, wcześniej uderzelam się ok1,5msc temu. Opis usg-obszary zmienionej obrzękowo podskórnej t.tluszczowej z wysiekiem do przestrz miedzyrazikowych. Obszar długość 10 cm szer 5cm i grubość 7mm.byłam u chirurga onkologa powiedział że to sprawy reumatologiczne. Co to może być? Czy to może być nowotwór?skóra zaczerwieniona i boli zgrubienie przy dotyku.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Objawy czerniaka
Czerniak to nowotwór skóry. Może pojawić się np. przez nieodpowiedzialne opalanie. Czy wiesz, jak się objawia ta choroba? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.
Witam. Problem - może sugerować stwardnienie rozsiane itp zmiany zapalne - wymaga dalszej diagnostyki - badania krwi, być może także pobranie wycinka skóry zmienione, NAjpierw jednak diagnostyka - dermatologiczna ? reumatologiczna?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć bez zbadania pacjenta , ale przecież badał Panią chirurg onkolog!!! Jeśli ma Pani wątpliwości - proszę udać się na konsultację do innego chirurga onkologa , pozdrawiam , zż Ps.Nie "pachnie" mi to nowotorem.