Obumarła ciąża: co dalej?

W 9 tygodniu ciąży zrobiłam kontrolne USG. Okazało się, że ciąża obumarła w 6 tygodniu. Jakie kroki należy podjąć? Czy powinnam poczekać na samoistne poronienie, czy niezbędna jest interwencja lekarza (brałam D*** na podtrzymanie). A może powinnam zgłosić się do szpitala? Wizytę u lekarza mam za tydzień - czy mogę tyle czekać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy poronieniu powyżej ósmego tygodnia standardowo przeprowadza się łyżeczkowanie, aby uchronić Panią od ewentualnych powikłań i umożliwić szybszy powrót do pełnej płodności. Nie ma jednak potrzeby przyspieszania interwencji, proszę poczekać do najbliższej wizyty i przygotować się psychicznie na ten niemiły zabieg.

Pozdrawiam serdecznie!