Obustronnie pogrubiała błona maziowa, bez uszkodzeń układu więzadłowego

Proszę o interpretację opisu USG kolan: Oba kolana z wysoko położoną rzepką, zlateralizowana i czynnie bocznie przypartą. W przyczepie piszczelowym więzadła właściwego rzepki obustronnie drobne zwapnienia. Niewielka ilość płynu w stawie. Obustronnie pogrubiała błona maziowa, bez uszkodzeń układu więzadłowego. Nie można wykluczyć zmian powierzchni chrzęstnej rzepki.Elastopatia, niekorzystny model budowy stawu rzepkowo-udowego. Prawdopodobnie chondromalacja rzepek. Czy słusznie zlekceważono ból?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest przeprowadzenie badanie lekarskiego oraz łącznie zinterpretować powyższe wyniki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można zastosować odpowiednie postępowanie.