Odchudzanie a posiłki w czasie nocnej zmiany

Witam,Pracuje 4 dni po 12 godzin, nastepne 4 mam wolne, sa to dwie zmiany czyli od 6 do 18 i od 18 do 6. (4 dni nocki, 4 wolne i pozniej 4 dni dzienna zmiana). Moj problem polega na tym, ze nie wiem jak i co wtedy jesc gdy mam nocki poniewaz moja praca jest typowo siedzaca przed laptopem... zalozmy wracam o 6 rano, nic nie jem i ide spac, wstaje o 14-15 i jem owsianke/zupe/cokolwiek i ide do pracy i czesto tam nie jem nic bo nie wiem co moge. Dodam ze cwicze i sie odchudzam

Witam,
doradziłabym wizytę u dietetyka, który ustaliłby dietę dla Pani w oparciu o godziny pracy, wykonywane ćwiczenia i zapotrzebowanie kaloryczne. Najważniejsza jest regularność posiłków. Powinny być one spożywane w ilości 4-5 dziennie w odstępach nie dłuższych niż 3-4 godziny. W nocy najlepiej aby spożywane były produkty lekkostrawne, bez dużej zawartości tłuszczu czy węglowodanów prostych (np. słodycze, biały chleb, biały ryż). Proszę się postarać także spożywać 3 większe posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) i między nimi dwa mniejsze (II śniadanie, podwieczorek). Dania może Pani przygotowywać w domu i przynosić do pracy. Pierwszy posiłek należy zjeść do godziny od momentu wstania, ostatni 2-3 godziny przed pójściem spać.
Pozdrawiam
Justyna Siwek, dietetyk