Odcisk na środkowym palcu lewej nogi

Rok temu zauważyłem na środkowym palcu lewej nogi, w okolicy zgięcia rosnący bardzo powoli "odcisk" Nigdy nie bolał i nie stwarzał tego problemu. Jedynie estetycznie. W grudniu był już duży i poszedłem z tym do lekarza rodzinnego. Pani stwierdziła; odcisk i chirurg. Gdy tym czasem mówiłem jej, że nie jest to odcisk. Dała antybiotyk w spreju po zabiegu. Chirurga tego dnia nie było, a "odciskiem" sam się zająłem. Wyciekł z niego czysty przeźroczysty żel. Dziś jest połowa marca i znów mam to samo.

Proponuję ponowną wizytę u innego chirurga! Wg Pańskiego opisu może to być ganglion , czyli przepuklina stawowa , która w tej lokalizacji zdarza się niezwykle rzadko!!! Na odleglość nie jestem jednak w stanie powiedzieć nic autorytatywnego!!! zż