Odczynowy charakter komórek odpornościowych

Grudka chłonna to takie skupisko komórek odpornościowych, która najprawdopodobniej w Pani przypadku ma charakter odczynowy ze względu na proces zapalny żołądka. Czy ktoś może mi to wyjaśnić bo nie rozumiem. To wynik gastroskopii lecz nie wiem co mi jest i jakie są przyczyny wywołujące tę grudkę chłonną? Jak się to leczy? I czy skurcze jelit też są wywołane przez to ?

Lek. Tomasz Budlewski

Chodzi o to iż stan zapalny błony śluzowej żołądka powoduje napływ z organizmu różnych komórek, które nie powinny się tam znajdować. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego badanie gastroskopowe. Na podstawie wszystkich dostępnych informacji będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.