Odstawiłam plastry antykoncepcyjne. Czy mogę się już starać o dziecko?

Witam,
mam pytanie, odstawiłam 3 dni temu plastry antykoncepcyjne i biorę kwas foliowy, czy mogę się już starać o dziecko?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej u części kobiet, nie od razu, pojawiają się cykle owulacyjne. Nieraz do 6 miesięcy trwają zaburzenia hormonalne, nim gospodarka wróci do stanu sprzed zastosowaniem antykoncepcji.

Warto dlatego wstrzymać się choć 3 miesiące, zanim zacznie się Pani starać o dziecko, dzięki czemu ciąża będzie bezpieczniejsza. Nie oznacza to oczywiście, że wcześniejsze zajście w ciążę jest niemożliwe.

Serdecznie pozdrawiam!